Aşk ve Zaman

aaa

Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: mutluluk, üzüntü, kibir, bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dâhil.

 

      Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse battığı zaman, Aşk yardım istemeye karar vermiş.
Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş. Aşk, “Zenginlik, beni de yanına alır mısın?” diye sormuş.Zenginlik, “Hayır, alamam. Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok.” demiş.

        Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir’ den yardım istemiş. “Kibir, lütfen bana yardım et!”, Kibir “Sana yardım edemem, Aşk. Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin.” diye cevap vermiş.

       Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş: “Üzüntü, seninle geleyim.” Üzüntü “Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var.”

        Mutluluk da Aşk’ın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki Aşk’ın çağrısını duymamış.

Aşk, birden bir ses duymuş. “Gel Aşk! Seni yanıma askalacağım…”Bu Aşk’tan daha yaşlıca birisiymiş.

           Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş. Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk’a yardım eden yoluna devam etmiş.

         Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgi’ye sormuş: “Bana yardım eden kimdi?” Bilgi “O, Zaman’dı” diye cevap vermiş. 

         “Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?” diye sormuş Aşk.

             Bilgi gülümsemiş: “Çünkü sadece Zaman Aşkın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir…”
 
 
 
askk

4 yorum

  1. onun için hangi aşk gerçek hangi aşk sahte anlayamazsın geçen zaman kadının yüreğindeki kırgınlık ateşini hiç bir zaman söndüremez admin bey

  2. aşık olduğun kadını hissetiğin aşkın samimiyetine inandırmaz onu diğer kadınlarla aynı kefeye koyarsan kadın arkasına bakmadan gider ve zamanın gücü kadının kırılan yüreğini onarmaya yetmeeeeeeezzzzzz……….buda tüm erkeklere ufak bir dost tavsiyesi olsun

  3. Senin aşkının ne kadar gerçek olduğundan çok, aşık olduğun kişinin aşkının ne kadar gerçek olduğu daha önemlidir……Zira karşıdakinin aşk olmadığını hissettiğin zaman sendede aşk maşk kalmaz…….Aşkı zaman değil güvensizlik ,şüphe ,samimiyetsizlik öldürür….

  4. sanırım zaman aşkın hem zehırı hemde panzehırı…sahtesini öldürürken gerçeğini güçlendırır… yqşdığın gerçek qşkı olup olmadığını yıllar sonr anlamqk gibiii

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.