11 Saniyede Uyuma Yöntemi

uyku

 

 

 1.Vucudunuzu gevşetin: En sevdiğiniz uyku biçimini alarak rahat bir şekilde yatın. 

2.Yüzünüzü gevşetin: Özellikle alnınızı gevşetmeye dikkat edin. Çenenizi de gevşek tutmayı unutmayın. Böylece dişlerinizi de gıcırdatmazsınız. 

3.Daha da önemlisi gözlerinizi rahatlatın: Gözlerinizi hafifçe yumun ve huzur içinde gözlerinizin boş boş baktığınıhiç bir his ve heyecan olmadığını düşünün. 

4.En önemlisi bütün hayali resimleri silin: Kafanız tamamiyle bom boş olmalı. Hiç bir hayali resim bulundurmamalı.Uyku getirmek için kullanıldığı zaman bunların etkisini iyice artıran değişik teknikleri ayıralım 

A)Siyah rengi hayal edin:Kafanıza tam bir karanlığın dolduğunu düşünün. tamamiyle siyah. karanlık kafanıza hoş bir şekilde yayılsın. Böylece bir hayali resim belirmeye başladığında bunun etrafını siyahlık sarsın siyah renk silsin ve sadece karanlık kalsın. 

B)Bunu canlandıramayanlar.Kafanız da enlemesine büyük düz siyah bir duvar hayal edebilirsinizBu duvarın ortasında küçük bir nokta gibi parlak bir ışık vardır.bu parlak nokta gibi ışığa tüm dikkatinizi veririsiniz. Ve hemen uykuya dalarsınız.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.